Artystka malarka, właścicielka certyfikowanego, ekologicznego gospodarstwa agroturystycznego „Leśniakówka”. Ukończyła z wyróżnieniem kierunek malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w pracowni malarstwa prof. Adama Wsiołkowskiego. Studiowała także tkaninę współczesną w pracowni prof. Lilianny Kulki i prof. Ryszarda Kwietnia. Artystka lubi sięgać w swojej twórczości po różne techniki. Eksperymentuje zarówno w temacie formy jak i treści. Uprawia malarstwo, rzeźbę, tkaninę i prowadzi doświadczenia artystyczne w technice papieru czerpanego. Katarzyna nieustannie poszerza swoją wiedzę i praktykuje w różnych dziedzinach, które są pomocne w odpowiedzialnym prowadzeniu gospodarstwa „Leśniakówka”. Warto podkreślić, że ukończyła kurs zawodowy „Zielarz Fitoterapeuta” w Instytucie Medycyny Klasztornej w Katowicach oraz kurs dla zaawansowanych „Terapie biologiczne” w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. S. Pigonia w Krośnie u dr. Henryka Różańskiego, w zakresie zielarstwa i naturoterapii. Wiedzę tę wykorzystuje przy tworzeniu różnorodnej oferty dla swoich gości (patrz WARSZTATY), w której dominuje pochwała życia w harmonii, w zgodzie z naturą i jej cyklami.
Zalążek „Leśniakówki” sięga początku XX wieku. Pierwszy drewniany dom wybudowali w tym pięknym miejscu pod lasem, pradziadek Jakub i prababka Katarzyna. Po latach, postawiono tu drugi drewniany dom, który zachował się do dzisiaj w nieco rozbudowanym kształcie. Budowniczymi byli dziadek Franciszek, który był pszczelarzem i jego żona Aniela. Tak narodziło się gospodarstwo wielopokoleniowe, z dużą tradycją rodzinną, którą pielęgnuje się do dzisiaj. Jak mówi rodzinna opowieść, w tym domu zawsze przyjmowano gości z Krakowa i Warszawy, który przyjeżdżali tu regularnie na wypoczynek, szukając ciszy i ukojenia od zgiełku miasta.
- Dla miłośników gór rekomendujemy trasę prowadzącą na Lubomir, który jest najwyższym szczytem w Beskidzie Makowskim. Na szczycie wzgórza znajduje się obserwatorium z możliwością obejrzenia go od środka, które organizuje nocne pokazy nieba jak i pokazy słońca (warto wcześniej sprawdzić w jakim terminie będą się odbywać). - Na długie spacery świetnie sprawdza się Ścieżka Niezapominajki, wijąca się obok średniowiecznych kurhanów przez szczyt Glichowca. W pobliżu znajdują się również trasy biegowe, szlaki Beskidu Wyspowego oraz nieskończone drogi zielonych lasów. - W niedalekiej miejscowości Szczyrzyc możliwe jest odwiedzenie opactwa Cystersów i Diabelskiego Kamienia. Na prowadzącym do niego szlaku znajduje się także pustelnia św. Benedykta i drewniana kapliczka. Przy okazji zwiedzania polecamy skorzystanie z klasztornego browaru cystersów i jedzenie w regionalnej restauracji “Marysia”. - Nad malowniczym jeziorem Dobczyckim można również udać się na spacer koroną zapory. Ruiny zamku są pełne atrakcji, odwiedzający mogą obejrzeć m.in. kaplicę zamkową, izbę pamięci a nawet salę tortur. Tuż przy zamku znajduje się Skansen Budownictwa Ludowego otwarty dla turystów. - Dla poszukujących ruchu doradzamy wybranie się na stok narciarski lub spływ Dunajcem, wycieczkę na trasę rowerową wokół Czorsztyna, a zainteresowanych pokierujemy na jazdę konną 3 km od Leśniakówki. - Nieco dalej na zwiedzanie czeka piękna Lanckorona, Wieliczka, Wadowice, można też wybrać się do samego Krakowa.